Szerelem az ókori Egyiptomban

Az ókori egyiptomi civilizáció szerelemhez és intimitáshoz fűződő viszonyáról, valamint ennek a művészetben megjelenő formáiról tartott érdekfeszítő előadást Szűcs Bernadett egyiptológus, vallásfilozófus, a Szépművészeti Múzeum múzeumpedagógusa, kulturális programsorozatunk eseményén.

Az ókori Egyiptomot, ezen civilizáció sajátos kultúráját számos rejtély és tévhit övezi, melyeket leginkább a fennmaradt irodalmi műveken és egyéb írásos emlékeken keresztül ismerünk. Ezeket a tévhiteket igyekezett eloszlatni előadásában Szűcs Bernadett, mely a szerelemre és az ehhez kapcsolódó témakörökre fókuszált.

Az érdeklődők megismerhették a különböző mágikus tárgyakat, rituálékat, melyekkel a kor emberei szívük választottját próbálták elcsábítani, de a mindennapi élet egyéb területeire is betekintést nyerhettek. Mindkét nem sokat adott a külsőjére, a férfiakra is jellemző volt a szemek kifestése, a nők esetében a minél nagyobb hajtömeg számított vonzónak, ezért széles körben elterjedtek voltak a parókák. Az előadás, mindemellett, különös figyelmet fordított a család szerepére és működésére az ókori Egyiptomban.

BLA|kult 2025.02.26