Hírek
József Attila: Szabad ötletek jegyzéke
A magyar költészet napjához közeledve József Attilára emlékeztünk, a költőóriás talán legfelkavaróbb műve, a Szabad-ötletek jegyzéke színpadi változatával, Sütő András színművész magával ragadó előadásában.
Richard Wagner Magyarországon
A német zeneszerző géniusz és Magyarország, valamint a magyar közönség kapcsolatáról tartott lebilincselő előadást Dr. Stephan Krause, a Nemzetközi Magyarságtudományi Társasággal közösen szervezett programsorozatuk tegnap esti eseményén.
Mesterségem címere: Vállalkozó
A kezdeti nehézségekről, a sikerekhez vezető útról, és a fiatal vállalkozók előtt álló lehetőségekről beszélt Dr. Balog Ádám, az MKIK alelnöke és Csókay Ákos, az MKIK főtitkára, a Fiatalok Batthyány Körével közösen tartotta eseményünkön.
Bajban az európai autóipar? – kerekasztal-beszélgetés
A PROKON Ifjúsági Szervezet és Politikatudományi Szakkollégiummal közös rendezvényünk meghívott vendégeivel vizsgáltuk az autóipar helyzetét, az elmúlt évtizedek változásait.
A jazz története II. – A modális jazztől a fúziós jazzig
Jazztörténeti minisorozatunk záróeseményén, a műfaj új oldalaival ismerkedhettek meg az érdeklődők, tehetséges, fiatal művészek és az egyedülálló Gypsinspire nevű kezdeményezés magával ragadó előadásának jóvoltából.
Mikszáth Kálmán-díj – Díjátadó
Idén a 19. alkalommal adták át a 2006-ban alapított Mikszáth Kálmán-díjat, melyet a kiemelkedő újságírói és szerkesztői tevékenységért adományoznak a média képviselőinek.
A jazz története I: A klasszikus jazztől a cool jazzig
Minisorozatunk első állomásán, Szalóky Béla trombitaművész, karmester és Gyárfás István jazzgitárművész kalauzolta el az érdeklődőket, a műfaj kezdeti évtizedeinek világába.
Migrációs körkép 2025
Prof. Dr. Dezső Tamás, Alapítványunk kuratóriumi elnöke, a Fiatalok Batthyány Köre felkérésére tartott szakmai előadást a kontinensünk jövőjét meghatározó trendekről.
Könyvbemutató: Budavár története – A török kor (1526-1686)
Kedden mutattuk be székhelyünkön, a Lónyay-Hatvany-villában, a Budavár történetét ismertető könyvsorozatunk elsőként megjelent kötetét, mely a hódoltság időszakát dolgozza fel.
Szerelem az ókori Egyiptomban
Az ókori egyiptomi civilizáció szerelemhez és intimitáshoz fűződő viszonyáról, valamint ennek a művészetben megjelenő formáiról tartott érdekfeszítő előadást Szűcs Bernadett egyiptológus, vallásfilozófus, a Szépművészeti Múzeum múzeumpedagógusa, kulturális programsorozatunk eseményén.